Старый 22.10.2011, 09:24   #1
Супер Модератор
Казачий генерал-лейтенант
 
Аватар для Valentin
 
Valentin вне форума

 
Регистрация: 25.06.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 5,276
Вес репутации: 117 Valentin На взлёте

Награды пользователя:
За заслуги перед Форумом I Степени  За заслуги перед Форумом II степени  3000 сообщений на форуме  1500 сообщений на форуме  500 сообщений на форуме 
Всего наград: 5

По умолчанию Сумской пограничный отряд

20 жовтня 1992 року сформовано Сумський загін прикордонного контролю (військову частину 9953) з дислокацією в м. Суми. Загін очолив полковник Лозинський Юрій Олексійович. Основою частини стали: управління (командування, штаб, тил, відділ оперативного розшуку, відділення кадрів, фінансова служба, медична служба); контрольно-пропускні пункти „Семенівка”, „Середина-Буда”, „Глухів”, „Білопілля”, „Суми”; застави прикордонного контролю: „Щорс”, „Новгород-Сіверський”, „Велика Писарівка”, „Краснопілля-залізниця” та підрозділів забезпечення: рота зв'язку, інженерно-саперна рота, об'єднана ремонтно-технічна майстерня, рота матеріально-технічного забезпечення, комендантський взвод, медичний пункт та клуб.

25 грудня 1992 року у Сумській обласній державній адміністрації відбулася перша нарада, на якій було розглянуте питання організації прикордонного контролю в Сумській області.

1 грудня 1992 року на заставах прикордонного контролю „Велика Писарівка” та „Середина-Буда” були виставлені перші прикордонні наряди по охороні державного кордону України.

У вересні 1993 році контрольно-пропускні пункти „Семенівка”, застави прикордонного контролю „Щорс” та „Новгород-Сіверський” передані в штат Чернігівського загону прикордонного контролю.

3 січня 1993 року на ділянці загону розпочали функціонувати перші пункти пропуску „Зерново” і “Глухів“.

З лютого 1994 року в штат прикордонного загону включено КПП „Конотоп” з місцем дислокації м. Конотоп.

В січні 1996 року введено в дію новий штат загону. В штат управління загону включено відділ виховної роботи. В штат відділу оперативного розшуку включено три відділення з місцями дислокації в м. Конотоп, м. Глухів, м. Суми. Основними підрозділами стали: прикордонні застави „Краснопілля”, „Білопілля”, „Глухів”, „Середина-Буда”, контрольно-пропускні пункти „Суми”, „Глухів”.

В 1996 році за підсумками службово-бойової діяльності Сумський загін прикордонного контролю визнано кращим в Прикордонних військах України. Начальника прикордонного загону полковника Лозинського Ю.О. нагороджено орденом „За заслуги” ІІІ ступеню.

В 1997 році в основні підрозділи включена прикордонна застава „Нова Слобода”.

В січні 1999 року управління прикордонного загону перемістилось з м. Суми в н.п. Гриценкове у військове містечко колишньої авіаційної школи.

В 1999 році в ході змін та доповнень до штату частини в основні підрозділи включені ще три прикордонні застави, прикордонна комендатура в м. Глухів, прикордонна застава спеціального призначення в м. Суми.

19 липня 1999 року загін очолив полковник Данілов Павло Енгельсович.

В 2000 році до складу прикордонного загону введена прикордонна комендатура „Краснопілля” з місцем дислокації в смт. Краснопілля, прикордонна комендатура для виконання спеціальних завдань з охорони державного кордону – м. Суми, прикордонні застави „Миропілля”, „Сопич”, „Кириківка”. Прикордонна комендатура для виконання спеціальних завдань з охорони державного кордону, прикордонні застави „Миропілля” та „Сопич” комплектуються військовослужбовцями строкової служби.

У 2001 році за ініціативи командування Сумського прикордонного загону Сумською обласною державною адміністрацією було запроваджено перехідний прапор „Кращий підрозділ Сумського прикордонного загону”, який було вперше вручено за підсумками оперативно-службової діяльності за 2001 рік відділенню прикордонного контролю „Зернове”.

28 січня 2002 року загін очолив підполковник Токовий Ігор Борисович.

В 2002 році введено відділення бронетранспортерів на прикордонну заставу прикордонної комендатури для виконання спеціальних завдань з охорони державного кордону.

З січня 2003 року Сумський прикордонний загін очолює підполковник Легкодух Вадим Анатолійович.

12 серпня 2005 року в прикордонному загоні Єпископом Сумським та Охтирським Марком освячено капличку Івана воїна. Капличка розмістилась в одній з кімнат навчального корпусу.

25 липня 2005 року Сумський прикордонний загін очолив підполковник Птиця Олександр Григорович.

В грудні 2005 року при управлінні прикордонного загону відбудовано пункт тимчасового тримання затриманих порушників законодавства про державний кордон України.

23-28 жовтня 2006 року Сумський прикордонний загін інспектовано групою офіцерів Адміністрації Держприкордонслужби України на чолі з Першим заступником Голови Державної прикордонної служби України – директором Департаменту по роботі з особовим складом генерал-лейтенантом Ковалем М.В. За підсумками інспектування оперативно-службову діяльність прикордонного загону оцінено на „добре”.

В березні 2007 року введено в штат загону відділ прикордонної служби Державної прикордонної служби України „Шалигіне” типу „Б”, який було створено на базі однойменної прикордонної застави.

З 30 листопада 2007 року Сумський прикордонний загін очолив підполковник Половніков Віктор Володимирович.

Протягом 2008 року з метою створення сприятливих умов для перетинання державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах України та Російської Федерації відкрито 7 місцевих пунктів пропуску, протягом 2009 року – 3.

Указом Президента України від 10.02.2009 року № 78/2009 відділу прикордонної служби «Шалигіне» присвоєно ім’я Петра Калнишевського – останнього кошового отамана Запорозької Січі, видатного державного, політичного діяча і полководця XVIII століття. 21.05.2010 року за участю першого заступника Голови Державної прикордонної служби України – директора Департаменту по роботі з особовим складом генерал-полковника Коваля М.В. відбулися презентації урочистостей з нагоди присвоєння імені Петра Калнишевського відділу прикордонної служби „Шалигіне”.

З жовтня 2010 року Сумський прикордонний загін очолив підполковник Беркута Володимир Юрійович.

На сьогоднішній день Сумський прикордонний загін охороняє ділянку державного кордону з Російською Федерацією протяжністю 562,5 км, з них річкової – 98 км, в межах 8 контрольованих прикордонних районів: Великописарівського, Краснопільського, Сумського, Білопільського, Путивльського, Глухівського, Середино-Будського та Ямпільського районів. Праворуч державний кордон охороняє Харківський прикордонний загін, ліворуч – Чернігівський прикордонний загін. Ділянку державного кордону з суміжної сторони охороняють Прикордонні Управління ФСБ Російської Федерації по Брянській, Курській, Бєлгородській і Воронізькій областях.

Прикордонний контроль та пропуск осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна здійснюється в 20 установлених пунктах пропуску та 3 пунктах контролю через державний кордон: 6 – автомобільних („Велика Писарівка”, „Юнаківка”, „Катеринівка”, „Бачівськ”, „Рижівка”, „Покровка”), з яких: 4 міжнародних та 2 міждержавних; 6 – залізничних („Конотоп”, „Хутір-Михайлівський”, „Зернове”, „Ворожба”, „Волфіно”, „Пушкарне”), з яких: 4 міжнародних та 2 міждержавних; 1 – повітряний – міжнародний („Суми”) та 10 – місцевих пунктів пропуску.

При Сумському прикордонному загоні діє організація ветеранів-прикордонників, яка була створена 23 березня 1995 року. 16 квітня 2004 року рішенням загальних зборів ветеранів була утворена Сумська обласна організація ветеранів-прикордонників (пенсіонерів) при Сумському прикордонному загоні. Ветеранську організацію очолює майор запасу Шилкін Віктор Сергійович.
 
Ответить с цитированием
 
 
Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 04:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
По всем вопросам пишите по адресу: admin@scs.com.ua
Style designed by ®VietVBB-Team™. Best view in Opera, FireFox and IE7